17/06
2010
Dyskografia
Post napisany przez: Kamil

Fly High Tour live (CD+DVD) 14.03.2014 r.

Pierwsze DVD koncertowe w karierze Dody podsumowujące trasę „Fly High Tour”, która została bardzo pozytywnie przyjęta przez Fanów Królowej, krytyków oraz innych polskich artystów. Na krążku został zarejestrowany specjalny koncert z Hali Stulecia we Wrocławiu (28.11.2013). Promuje go piosenka „High life”, również dobrze przyjęta zarówno przez Fanów jak i krytyków muzycznych. Płyta zadebiutowała na 17. miejscu listy OLIS, ponadto jest jedną z najlepiej sprzedających się płyt DVD w tym roku.

Single:
– „High Life” (2014 r.)

7 pokus głównych 30.05.2011 r.

Nowy album DODY „The Seven Temptations” – „Siedem Pokus Głównych” to jej najważniejsza i najlepsza płyta. Podsumowująca wszystko, czego nauczyło ją ostatnie 19 lat w szkole i na estradzie. I to, co dostrzegła kiedyś Elżbieta Zapendowska, a czego nauczyć się nie można. Talent. Albo się ma albo nie. Teraz dołącza na dobre do „Bad Girls”. Jest ich w światowej rozrywce niewiele. Bezkompromisowych perfekcjonistek. Owijających media wokół palca. Czujących wielka estradę jak ryba wodę. I, nie zapominajmy, o wspaniałym glosie.

Single:
– „Bad Girls” (2010 r.)
– „XXX” (2011 r.)
– „Fuck It” (2012 r.)
– „Electrode” (2013 r.)

Diamond Bitch 27.07.2007r.
(+Deluxe Edition 29.08.2008 r.)

W lipcu ukazał pierwszy debiutancki album Dody, zatytułowany „Diamond Bitch” – „Diamentowa suka”. Przede wszystkim jest bardzo emocjonalna i prawdziwa – 12 piosenek napisała sama Doda, rozliczając się w nich z ostatnimi wydarzeniami w jej życiu. Wiodąca piosenka Katharsis, która wcześniej ukazała się na singlu, mówi właśnie o oczyszczeniu ze złych zdarzeń i już wzbudziła zachwyt wielbicieli talentu piosenkarki. Oprócz pięknego, ekskluzywnego opakowania, do płyty dołączony jest plakat. Krążek leży na różowych piórkach, a żeby tego było mało, to każdy egzemplarz ma swój indywidualny numer. WOW! Czegoś takiego na polskim rynku jeszcze nie było!

Single:
-”Katharsis” (2007 r.)
-”To Jest To” (2007 r.)
-”Nie daj się” (2008 r.)
-”Rany” (2009 r.)
-”Dziękuję” (2009 r.)

Ficca (Virgin) 24.10.2005 r.
(+Deluxe Edition 2006r.)

Singiel promujący płytę, to znany już wszystkim „Znak Pokoju”. Album „Ficca”, zgodnie z przewidywaniami, okazał się dużym wydarzeniem i wywindował zespół Virgin na przynależną im pozycję. Słowik Publiczności w Sopocie, Podwójnie Platynowa Płyta, Superjedynka w Opolu, dziesiątki entuzjastycznych recenzji i tysiące zakochanych w muzyce Dody fanów. Na płycie znajduje się 10 utworów oraz bonus – piosenka „Mam Tylko Ciebie” w wersji live. Płyta nagrana jest we współpracy z wieloma muzykami tj. Maciek Gładysz, Michał Grott, Michał Dąbrówka, Piotr Zygo oraz Jacek Cichocki. W chórkach można również usłyszeć głos Magdy Tul. W pojedynczych utworach brali udział także Piotr Remiszewski, Zbigniew Krebs, Łukasz Damm oraz Piotr Matysiak. CD jest utrzymana w stylu Virginowskim, tylko bardziej nowoczesnym. Można na niej znaleźć zarówno melodyjne, rockowe kawałki, jak również nastrojowe ballady. Tym razem wśród piosenek również znalazł się utwór dla męża Dody – Radka Majdana. Dużym plusem płyty z pewnością jest bonusowa piosenka, dzięki której wszyscy mogą usłyszeć jak energetyczne i magiczne są koncerty zespołu.

Single:

-”Znak Pokoju” (2005 r.)
-”2 bajki” (2005 r.)
-”Szansa” (2006 r.)

Bimbo (Virgin) 17.05.2004 r.

„Bimbo” to drugi album zespołu Virgin.. Muzyka na tym albumie to kontynuacja nurtu, jaki zespół wyznaczył sobie na pierwszej płycie. CD zaskoczy nas brzmieniowo: jest mocniejszy i nowocześniejszy. Nie brakuje jednak nastrojowych ballad, które zawsze były mocną stroną Virgin. Na płycie znajduje się 13 kompozycji, do których prawie wszystkie teksty napisała Doda (słowa do dwóch piosenek są autorstwa Anji Orthodox). Dwa utwory na płycie są kierowane do jej miłości, M (Radka Majdana), a jeden to list pożegnalny, o który prosiła jej nieżyjąca już koleżanka (powiesiła się z miłości). Płytę promował m. in. singiel pt. „Dżaga”. To doskonały numer na wiosenne szaleństwa. Trochę zwariowany, dynamiczny i bardzo żywiołowy – jak Doda, która niewątpliwie jest znakiem rozpoznawczym zespołu. Do „Dżagi” powstały dwie wersje teledysku. Jedna – nieocenzurowana, dostępna tylko na krążku, jest na pewno wielkim prezentem dla miłośników urody Doroty Rabczewskiej. W teledysku jedną z głównych ról zagrał Radosław Majdan – bramkarz, prywatnie mąż Dody. Kolejne single to piękne i wzruszające ballady – „Kolejny raz” i „Nie zawiedź mnie”. Teledysk do tej ostatniej, kręcony był w Paryżu. Album „Bimbo” sprzedał się w dość dużym nakładzie, co było tylko zwiastunem sukcesu jaki odniosła trzecia płyta – „Ficca”.

Single:
-”Dżaga” (2004 r.)
-”Kolejny Raz” (2004 r.)
-”Nie Zawiedź Mnie” (2005 r.)

Virgin (Virgin) 16.09.2002 r.

„Virgin” debiutancki album zespołu o tej samej nazwie. Znajduje się na nim szesnaście utworów. W większości są to ostre, rockowe kawałki, którym nie brakuje melodyjności i polotu. Są także i spokojniejsze utwory, zagrane z samą gitarą akustyczną albo z kwartetem smyczkowym (w nagraniach uczestniczył najbardziej renomowany kwartet w Polsce – Grupa Mocarta). Wszystkie utwory są ciekawie zaaranżowane, z wykorzystaniem nowoczesnych brzmień i loopów oraz analogowego syntezatora. Na uwagę zasługuje znakomity głos wokalistki – Dody, która potrafi bardzo mocno zaśpiewać w ostrych utworach, ale także ciepło i melancholijnie w licznych na płycie balladach. Brawo znalazłeś pierwszą część obrazka – link. Następny fragment znajdziesz na naszym facebook’u, szukaj wśród zdjęć i albumów! Ciekawostką są dwa utwory zaśpiewane przez Piotra Pniaka – wybitnego muzyka sesyjnego, który tym razem także udziela się jako wokalista. Na uwagę zasługuje cover Madonny „Material Girl” zagrany dla odmiany na rockowo. Teksty na płytę, napisali m.in. Doda, Andrzej Mogielnicki, Asia Prykowska oraz Anja Orthodox. Po wydaniu tego krążka Virgin został nominowany m.in. do nagrody Fryderyka za najlepszy debiut.

Single:
– „To Ty” (2002 r.)
– „Mam Tylko Ciebie” (2002 r.)

.